Святкові збори з нагоди 94-ої річниці створення ЗУНР

1 листопада 2012 року в Народному домі відбулися святкові збори з нагоди 94-ої річниці створення ЗУНР. Коломийські гімназисти нагадали присутнім про події майже столітньої давності: після шести століть іноземного поневолення західноукраїнських земель виникла національна українська держава. ЗУНР проіснувала недовго, але день 1-го листопада назавжди став символом невмирущої ідеї українців до свободи і незалежності. Вагомий вклад в листопадові події зробив випускник Коломийської гімназії 1891 р. Левко Бачинський, який зайняв пост віце-президента Національної ради ЗУНР.

Поряд з історичними відомостями звучали патріотичні вірші читців Ігоря Савчука та Богдани Красничук, стрілецькі пісні у виконанні народного хору «Просвіта», вокального чоловічого ансамблю (с. Лісна Слобідка), гімназистки Софії Блонської, народні танці ансамблю БДЮТ «Дивограй». Урочистості моменту додавали стрілецькі марші у виконанні оркестру духових інструментів Коломийської гімназії (керівник М.Шепетюк).

Минуло 94 роки, але кожен раз ми знову і знову повертаємося у пам’яті до тих історичних днів. Повертаємося не лише для того, щоб віддати шану, а передусім здобути від них те невичерпне джерело сили, знання та досвіду, які так потрібні у наш нелегкий відповідальний час розбудови самостійної Української держави.

© 2012 Ірина Боледзюк